BILL TARKULICH

Lexington, Massachusetts bill@tarkulich.com
781.799.2930 linkedin.com/in/tarkulich

PREHĽAD


Dosiahnuté globálny produktový manažér so silnými exekučné zručnosti. Vedie malým tímom rýchlo uvádzať na trh výrobky bez spoliehania sa na zložitých podnikových procesov. Agile vlastník produktu pre rôzne developerské projekty. Identifikuje požiadavky na výrobok podľa budovanie silnej zákaznícke a partnerské vzťahy. Zákazník advokát v priebehu celého životného cyklu výrobku.


PROFESIONÁLNA SKÚSENOSŤ


Senior Product Manager, HP Converged Systems Hyper 2013-2016
Hyper Converged systém je softvérovo definované infraštruktúru s pevne spojených výpočtových, sieťových úložných a virtualizačných komponentov. Znižuje IT pracovnej sily požiadavky, zjednocuje podmienky, poskytuje optimalizovanú škálovateľnosť a virtualizáciu-ready.

Zodpovedný za VMware na báze Hyper konvergované, Intel / Linux založený HC250 / 380 virtualizované systémy pre podnikový trh. Predstavený škálovateľné softvérové ​​produkty definované v skorej fáze adoptívnej produktu.
· Met agresívne šesťmesačný úvodný gól využitím štandardných produktov, riadenie predaja, aktivity predkladali a agilný vývoj súbežne
· Vyvinutý produkt inter-riadok polohovanie, hodnotová propozície a prezentácie
· Podporované nové predaja po celom svete 200 osôb sily blízko podnikania
· Jel štvrťročné uvedenia produktu na trh obnovovaciu


Senior Product Manager, HP EVO: RAIL 2013-2014

Viedol na celom svete zavádzanie a riadenie životného cyklu pre hyper konvergované EVO: koľajnicový systém zamerať sa na malé a stredné podniky. Spolupracuje s VMware.
· Angažovaný jadro tím 20 ľudí, aby EVO: Železničné na trh s minimálnym firemné podporu do šiestich mesiacov
· Adresovanie bezvýrazné predaja tým rozhodne robiť hrané a cenových úprav v lehote dvoch mesiacov, ktoré vzrástli tržby na desaťnásobok
· Neustále zapojený 10 cross-funkčné organizácie pre odstránenie rozsah a harmonogram dotvarovanie
· Riadené technické, služby a obchodné príležitosti s VMware náprotivkami

Senior Product Manager, HP Converged oneview System Mgt. 2012-2013

Pôvodný členom novej, autonómne skupiny Converged System 200 ľudí. Išli požiadavky, evanjelizoval a dohliadal na životný cyklus efektívne, automatizované rozhranie pre správu zjazdiť zákaznícku prevádzkové náklady.
· Zistené použiteľnosti a možnosti správy vylepšenia ako kľúčový príjmov príležitosť a vyvinula obchodného prípadu
· Vzhľadom k tomu, Agile Product Owner, vytvorené užívateľské príbehy, prípady použitia a Personas. Podieľal na skrumáž sedenie, vývojár ukážky a nevybavených záležitostiach racionalizácie.
· Začaté dva použiteľnosti (UX) štúdie


Product Manager, HP Superdome servery 2011-2012

Zodpovedný za HP Superdome hardware podnikania, vrátane požiadaviek, investície a správu životného cyklu.
· Zníženie Oracle-centric zbehnutie zákazníkov o 20% predĺžení dĺžky podporný program na desať rokov, spomalenie zbehnutia zákazníkov
· Racionálne funkcie nevybavených / požiadavky
· Spolupracoval s produktovými manažérmi, aby migračné produkt cesty


Správca programu HP Utility Computing 2008-2011

Viedol pay-per-use a instantné programov kapacít, skladajúci sa zo strojárstva, prevádzkové ju a ponuky HP Financial Services, poskytnúť alternatívne možnosti financovania zákazníka.
· Dodáva $ 17M ročný obrat s tímom šiestich
· Stabilizované prevádzkové fakturáciu a predikcie príjmov fluktuáciu, tak vysoko ako 30%, pri jazde robustný automatizovanej audity dát využitie a nápravu
· Zvýšenie spokojnosti zákazníkov vo viac ako 100 účtov
· Ľad pravidelné hodnotenie výkonnosti účtu, ktoré viedli k rýchlemu vyriešeniu zákazník platcu obáv
· Išiel trhové precenenia, uzavretej zmluvy a konverzie zachovať inštalovanú základňu

Manažér predaja Program HP High Performance Computing 2004-2007
· Zavedených obchodných servera v hodnote riadiť 50% všetkých príjmov z predaja
· Vykonané regionálne propagácie pre pohon 15% add-on príjmov volieb


Projektový manažér, Compaq 1998-2004
· Viedol tímy 3 až 10 ľudí, architekta, výroba, predávať a dodávať viac ako 40 systémov podľa špecifických potrieb zákazníka.
· Riadil tím troch integrovať a dodávať $ 10M RAC riešenie Oracle9i ročne


Software Development, Apollo Computer & Others Skorá kariéra
· Viedol tím 15 softvérových inžinierov dodať dve správy ročne
· Napísal diagnostický a zariadení ovládač pre servery
· Rozvinuté databázové aplikácie pre neziskové, vzdelávacie a distribučných trhov
· Analyzované výkonnosť segmentu trhu a odporúčané úpravy na predajnej stratégie

VZDELÁVANIE


Master of Business Administration, Northeastern University, MA
Bachelor of Science, elektrotechnika Rochester Institute of Technology, NY


Certifications


Pragmatický marketing Level III Certification

Posledná aktualizácia: august 2016

 


Moje želanie pre lepší svet

Hovorí ahoj! Sme v tom všetci spoločne, a uznáva navzájom je vlastný nesmieme stratiť.
David Roach | 13. január 2013, The Boston Globe


Keď som bol chlapec, môj otec by sa môjho brata a mňa zaplávať do jazera v meste, kde teraz žijem. Potom to bola poľnohospodárska komunita asi 3500. Dnes je dochádzanie komunita asi 10.500. Z môjho detstva mieste v zadnom sedadle dva-posilnil 1957 Chevy, všimol som si, ako by môj otec mávali ostatným vodičom sme prešli, ako sme našu cestu k jazeru. Väčšina z nich by reagovať s jednoduchou vlnou. Iní by zvýšilo štyri prsty zakrivené okolo hornej časti volantu ako ich uznanie; niektorí by zdvihnúť prst až po okraj svojej baseballové čiapky.
Keď by sme zahnúť za roh v hornej časti táhlého kopca, ktorý viedol k jazeru by sme prejsť statok, kde by starší manželský pár sedí na verande. Uistite sa, že vlna, môj otec by sa povedať. A my sme urobili, a oni by vždy zamávať späť.


Teraz som cestovať inej cesty krajiny v tomto rovnakom meste ako beriem večernú prechádzku. Snažím sa udržať vo zvyku som sa naučil ako chlapec, ale musí sa priznať k zmiešaným výsledkom. Hoci väčšina vodičov vrátiť moju vlnu, mnoho Zdá sa, že to s nevôľou, zdalo takmer v rozpakoch, ako keby nie ste úplne istí, čo si o tom chlapovi, ktorého nepoznajú chôdzu po ceste a mával na ne.
Zaujímalo by ma, čo sa stalo spôsobiť prenesenie nášho miestneho zvyku. Zdá sa, že už nestačí uznať ako míňame, že zdieľame rovnakú jemnú večera, ešte nedotknutú cesty lemované stromami, jasný a ostrý jesenné vzduch. Zdá sa, že skôr toto potvrdenie je niečo, pre ktoré musíme kvalifikovať - ​​to už nie je dosť si uvedomiť, že času je málo a mohli by sme byť láskavý.
Moja prvá vyučovacia práca bola v Battery Park High School vo vidieckych Južnej Karolíne. Moji študenti boli najchudobnejšie v stave, patrí k najchudobnejším v krajine, ale boli bohaté na tradície a ducha. Jedna taká tradícia prišla z hlbokých zdrojov svojej viery a ich hudby - na rečnícky zariadení call-a-odozva, v ktorom vyhlasuje kazateľ a zbor reaguje. Na batérie, učitelia začnú skorú triedu tým, že vyhlási: "Je to skvelý deň," a študenti by odpovedala: ". A spravodlivý ráno" Aj ja by som to na príležitosti na zvlášť jemných Carolina ráno, a keď urobil som, odozva bola vždy štedrý, vždy radostná.


Teraz učím seminár pre vysokoškolákov na vzdelávaciu politiku v utorok večer. Ja som vždy prvý, aby sa dospelo pre triedu úvodnom semestra tak, že môžem pozdraviť alebo Dobrý deň, alebo dobrý večer ku každému študentovi, ako on alebo ona vstúpi do miestnosti. Oni sú zaskočení, ako keby by som oveľa radšej, že som sa sústrediť na miešanie papiere na stole predo mnou, hlavu, čakanie na zvonček zvoniť.


Neexistujú žiadne zvony v utorok večer. Vynaliezavo, moji študenti vykúzliť nepríjemné reakcie, pretože vedel, že správanie vyžadovať niečo na oplátku a že som predsa chlap, ktorý sa jedného dňa vydá im stupeň. Tretí alebo štvrtý týždeň, však, niečo posunie a stávajú sa prvý pozdraviť. Vnímam to ako znamenie nádeje.
Verím, že to nie je dobré, keby sme natoľko egocentrický a otrávený, že sa nám to nepodarí uznať jeden druhému prítomnosť - náš spoločný záujem na dobrý deň, jemný západ slnka a lepšie zajtrajšky. Sme na tejto ceste spoločne, a cesta je krátka. Aj keď sme na neho, mali by sme pozdraviť našich spolucestujúcich.
Je to veľký deň a spravodlivý ráno.

Moje koníčky

lyžovanie
ACE Ski a Board Club
Sterling Ski Club
turistika
White Mountain National Forest - U. S. Forest Service
Baxter State Park
Ostatné veci v mojom živote
Graha Junior College
Rochester Institute of Technology
severovýchodnej univerzita

genealógia
Môj rodový Village, Zboj a Nova Sedlica, Slovensko